Postovani doktore, osecam izvesno golicanje ili bolje receno grebuckanje u grlu, koje me iritira i tera da kasljem. takodje ponekad a narocito preko tokom noci i ujutru jako otezano disem. Mozete li da mi kazete o cemu se radi, da li mogu to da izlecim tradicionalnom medicinom (vitaminima, cajevima...) ili je potreban neki ozbiljniji lek i koji?. Hvala unapred

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Poštovani,
      kod Vas se verovatno radi o bronhijalnoj hipereaktivnosti, a što znači da je sluzokoža disajnih puteva osetljivija nego kod drugih ljudi. Potrebno Vam je kompletno pulmološko ispitivanje kako bi se utvrdilo da li imate i bronhijalnu astmu. Ne preporučujem Vam tradicionalnu medicine, jer su dejstva tih preparata često nejasna, nepouzdana i nestalna. Danas postoje moćni lekovi kojima možete problem potpuno staviti pod kontrolu.
      Srdačan pozdrav!