Trudna sam 36 nedelja. U brisu grla detektovana mi je bacterija Citrobacter freundii. Koliko je opasna za bebu?

    Odgovoreno: 28. 06. 2008.
    • Poštovana,
      Ukoliko nemate kliničke simptome bolesti, uaplu grla i li nosa, bakterija koja je nađena predstavlja uzgredni nalaz.
      Obratite se svom ginekologu koji će odrediti da li je potrebna antibotska terapija.
      Imajte u vidu da u trudnoći važi pravilo: lekove uzeti samo onda kada je to neophodno!
      Srdačan pozdrav!