Postovani doktore, mom ocu su nasli neku mrlju na plucima, operisan je i njegova dijagnoza je Ca sgnamosum excavatum lobisuppulul-sin (verovatno sam pogresila u pisanju)molim vas objasnite mi o cemu se radi, je li to je neka vrsta raka?

    Odgovoreno: 26. 05. 2008.
    • Postovana,
      Vas otac je operisan od plucnog raka. Sama cinjenica da je operacija izvrsena, u prognostickom smislu je povoljna cinjenica, jer to znaci da je u vreme dijagnoze rak bio ogranicen samo na pluca. Iapk, njemu je potrebna dodatna terapija koju ce odrediti konzilijum lekara. Vas otac mora biti nadalje pod stalnim nadzorom lekara kako bi u pravom momentu bile preduzete adekvatne mere ( citostatici, radioterapija, dopunski lekovi za imunitet ili kontrolu tumora).