Postovani doktore, moj osmogodisnji sin je ove zime u nekoliko navrata imao infekcije grla, krajnici su mu uvecani, jednom je u pitanju bila gnojna angina. Svaki put je pio antibiotik nakon cega bi mu bilo bolje, ali vec posle mesec, dva infekcija bi se ponovila. Njegov pedijatar smatra da je slabog imuniteta, trenutno prima kapi propolisa sa ehinaceom, ispira grlo cajem od zalfije...Naime javili smo se pedijatru zbog crvenog oka, ali je pri pregledu uoceno blago crvenilo grla, da ne bi ponovo pio antibiotik pedijatar je predlozio da probamo spreciti infekciju prirodnim putem. Da li je u pitanju slab imunitet, neka vrsta alergije, jer je upalama skoro uvijek prethodio konjuktivit, ili mozda nesto trece... Unaprijed hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 26. 05. 2008.
    • Postovani,
      Ja nisam pedijatar, te samim tim moj odgovor ne sadrzi one elemente na koje bi pedijatar obratio paznju. Ako kod Vaseg sina postoji sklonost ka infekcijama u svakom slucaju treba jacati imunitet prirodnim putem. Vrlo je vazno kakvo je stanje krajnika, jer oni ukoliko su hronicno upaljeni predstavljaju stalni izvor infekcija. Posavetujte se sa vasim orl doktorom, koji moze, ukoliko je potrebno problem da resi operacijom. Potrebno je da dete ima pravilnu ishranu, fizicku aktivnost, a povoljno deluje boravak na oru ili planini. Samo antibiotici ne mogu resisti problem. Kako bude rastao ojacavace I njegov imunitet I sposobnost da se odbrani od novih infekcija. O svim ovim problemima posavetujte se sa pedijatrom.