Poštovani dr. Rančiću, slučajno sam otkrila da na vratu imam mali čvorić. Bila sam kod infektologa i uradjena mi je analiza krvi koje su bile u redu osim analize koje su uradjene u Beogradu i pokazale su da imam adeno virus 1/16++ . Zanima me šta to tačno znači i pošto nisam dobila nikakvu terapiju osim vitamina B I C da li nešto preporučujete jer i posle 2 meseca korišćenja vitamina čvorić na vratu je i dalje na istom mestu. Molim vas da mi odgovorite bilo šta jer ne znam kome da se obratim da bih saznala nešto o ovom virusu.Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 05. 2008.
    • Postovana,
      Na osnovu analize koja je uradjena zakljuceno je da uvecanje zlezde na vratu poredstavlja posledicu virusne infekcije virusom iz reda adenovirusa. Adenovirusi su vrlo cesti uzrocnici respiratornih infekcija koje nalikuju na grip, ali u blazoj formi. Niste dobili bilo kakvu terapiju osim vitamina iz razloga sto protiv virusa nema potpuno efikasnih lekova. Njih organizam mora sam da pobedi. Ukoliko zlezda na vratu raste, ili primecujete bilo kakvu promenu oko nje, javite se hematologu. Osim sto ce ponovit prethodno ispitivanje on ce sprovesti I pregled zlezde da bi utvrdio pravi razlog njenog uvecanja.