Postovani Dr Rancicu, razbolela sam se i dobila bronhitis, jako sam puno kasljala. Bila sam na razne preglede, otkrili su mi crnu fleku na plucima, nije tumor vec su ustanovili da je zapaljenje pluca. Primala sam jake antibiotike 22 dana, i posle toga jos 10 dana pila tablete, tri puta sam u toku terapije isla na snimanje i ta crna fleka se dosta smanjila. Bila je velicine oraha sada je kao zrno graska, ali je jos uvek ima i to me mnogo plasi. Bila sam pusac 33 godina i od kada mi se to desilo prestala sam,
    znaci ne pusim vec mesec i nesto dana. Bila sam na pregled za tuberkulozu, i sve je u redu. Sta vi mislite o ovom mom problemu? Sta je potrebno uraditi da se ta crna fleka potpuno povuce? UNAPRED HVALA

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovana,
      Vecina upala pluca se potpuno povuce i radioloski se vise ne moze uociti bilo kakva posledica.
      Navodite da je zaostala "crna fleka". To nije dovoljno jasno o kakvoj se promeni radi. Moguce je da je regresija patoloske promene vrlo spora. Treba nastaviti sa pracenjem promene na mesec dana, te ako nalaz i dalje stoji pozeljno je uraditi CT pluca i eventualno dalja ispitivanja. Za sada nema razloga za paniku, ali i dalje budite pod lekarskim nadzorom.
      S postovanjem,
      Doc. dr sc. Milan Rancic