Postovani Dr.Rancicu Moja sestra je imala jake bolove u predelu ispod desnog rebra i snimila je pluca i otkrivene su prirastlice.Dobila je da pije volarten za umirenje bolova i sad ceka da ponovo ide na ultrazvuk. Od cega nastaju i mogu li se izleciti i da li postoji mogucnost da dobije tuberkulozu

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Postovana, Priraslice su zadebljanja plucne maramice koja ostaju kao oziljci posle upala. Vasa sestra je ranije imala neku upalu koja je dovela do slepljivanja listova plucne maramice. Priraslice su posledica, nisu uzrok novih bolesti. Ipak, kvalifikovani lekar treba da obavi pregled i da Vas posle toga oslobodi svake dileme. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Ranic