Postovani Doktore, Nisam sigurna da li se kod Vas obracam na pravu adresu jer mislim da je barem sa mojim plucima sve u redu, ali sa samim disanjem ne u potpunosti. Prvo je moj suprug primetio da tesko, i cak 'isprekidano' disem dok spavam (neko vreme cak ne disem, pa onda duboko udisem vazduh), i takodje da tesko disem cak dok jedem ili govorim, sto i sama ponekad osetim. U porodici imamo 'tradiciju' problema sa disanjem: moja sestra ima probleme sa plucima, majka sa sinusima. Je li moguce da su se i kod mene problemi razvili (ranije ih nisam imala), i sta bih mogla, tj. sta bi trebalo povodom ovoga da preduzmem? Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Postovana, na osnovu onoga sto ste izneli nije moguce zakljuciti da li imate neki poremecaj ili ne. Morate se javiti lekaru specijalisti za plucne bolesti koji ce vrlo lako utvrditi da li sve u redu.Postoje bolesti kod kojih se smetnje sa disanjem javljaju u toku noci samo. Medjutim, nemojte da brinete, da je to kod Vas ispoljeno imali bi ste mnogo vise tegoba. Potrebno je da sto pre okoncate dilemu i da zatrazite pregled od lekara. On ce Vam razresiti dilemu. Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic