Poštovanje,
    Imam problem sa kašljem već nekih 15-ak dana. Ali juče se javio oštar bol sa desne strane, malo ispod grudnog koša. Taj bol se javlja kad kašljem ili kad napregnem stomačne mišiće. Da li je nešto ozbiljno ili je dovoljno da lečim kašalj sirupom?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Nagli nastanak bola u grudnom košu tokom kašlja, zaslužuje da bude sagledan od strane lekara. Taj simptom može označavati više patoloških stanja, od koji su neka bezazlena, a neka i vrlo ozbiljna. Ako Vas i dalje boli pri kašlju, obavezno se javite lekaru, koji će utvrditi o čemu se radi na osnovu pregleda i rtg snimka pluća. Na osnovu nalaza utvrdiće se da li je potrebna i posebna terapija.
      prof. dr MHR, Pozdrav.