Pozdrav poštovani lekari.
    Evo već 2 meseca imam probleme sa kašljicom noću i preko dana imam suvu kašljicu a ujutro sa šlajmom, bijo sam kod specijaliste napravijo alergo test i nisam bijo alergičan, od velike kašljice dobijo sam neki početak bronhita, poslen sam prima vakcine i ozdravijo ali nažalost za kratko evo oped sada imama iste probleme kašljem molim Vas može li da mi pomognete.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Da bi se utvrdio uzrok Vašeg kašlja potrebna je serija pregleda i konsultacija: najpre pulmologa, potom kardiologa i orl specijaliste. Moguće je da je u pozadini plućna bolest, ali takođe je moguće da se radi o bolesti nosa i paranazalnih šupljina koja se odražava na funkciju pluća. Takođe treba utvrditi koliki je da li postoji i koliki je uticaj infekcije u gornjim, ali i u donjim disajnim putevima. Vrlo je važno znati koju ste terapiju do sada koristili i koliko dugo. Kašalj koji traje duže od dva meseca mora biti detaljnije ispitan.
      prof. dr MHR. Pozdrav.