Poštovani doktore,
    Imam jedno pitanje. Pre tri meseca sam zapalio poslednju cigaretu, ukupno sam pušio oko 6 godina po kutiju cigareta dnevno. Prva dva meseca nisam imao nikakvih problema a trećeg meseca sam počeo jako da kašljem, znam da je u pitanju čišćenje organizma ali me zanima da li mogu nešto da uradim povodom toga? Kada počnem da kašljem ne mogu da prestanem. Da li da uzmem neki lek protiv kašlja ili bas za izkašljavanje?
    Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Prestanak pušenja ne izaziva kašalj. Ne radi se ni o kakvom "čišćenju" organizma, već ste verovatno dobili infekciju koja je uzrok tom kašlju. Kao bivši pušač lakše zaradite infekciju i ona se teže sanira jer su oštećeni prirodni mehanizmi odbrane pluća. Uzmite slobodno preparate koji olakšavaju iskašljavanje ( prospan, fluimucil) i ne pomišljajte da zapalite cigaretu kako bi ste umirili kašalj!!
      prof. dr MHR. Pozdrav