Poštovani,
    Imao sam sarkoidozu da li cigarete mogu da spotaknu opet pojavu sarkoidoze i da li može da se puši po 2-3 cigarete na dan.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Sarkoidoza je bolest nepoznate etiologije, tj. nije jasno šta uslovi izmenjen imunološki odgovor organizma što rezultuje pojavom bolesti. U svakom slučaju treba izbegavati štetne materije za pluća! A u cigaretama one očigledno jesu. Kad možete bez ostalih cigareta, možete i bez te dve do tri. Nemojte pušiti!
      prof. dr MHR. Pozdrav.