Poštovani doktore!
    Moja majka stara 79g ima zaliske na srcu kao i astmu. Prije tri mjeseca nađen je čvor u perifernom djelu lijevog plućnog krila koji ima malignih stanica. Cancer se nije raširio i ništa a operacija je odbijena jer ne bih to mogla preživjeti moja majka. Sad čekamo hemoterapijuza koji dan ali pošto je slabašna i bolesna ne znam hoće li joj ljekari to odobriti i da li će moći podnijeti sve to. Zato Vas molim da mi odgovorite da li postoji šansa da joj se produži život i zaustavi širenje carcinoma alternativnom medicinom da spriječim tu kemoterapiju. Napominjem da majka ima carcinom velikih stanica plantecelularni.
    Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 16. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Onkološka terapija, bez obzira o kom modalitetu se radi, je vrlo agresivna terapija sa puno neželjenih efekata. Osim što utiče na ćelije tumora, ona ima dejstvo i na brojne zdrave ćelije organizma. Kako se kod starijih osoba susreću češće i mnoge pridružene bolesti, veća je verovatnoća da će onkološka terapija kod starijih izazvati teške, nekad i fatalne komplikacije. Zato se većina modaliteta onloške terapije ne primenjuje u životnoj dobi posle 70 godina. Postoji mogućnost u određenim uslovima i u ovo životno doba primeniti citostatike, ali ako se radi o vitalnoj osobi bez teških hroničnih oboljenja. Citohemioterapeutici se tada primenjuju u prilagođenoj dozi. Kod Vaše majke je priličan rizik primeniti citohemioterapiju, ali alternative nema. Oprezno, treba pokušati. A kakav je uticaj alternativne medicine to ne znam!!
      prof. dr MHR. Pozdrav.

Komentari na pitanje: #34836

    • Imam 2 god malaksalost od stresa krv srce pluca stitna sve u redu sto da pijem da mi to prodje