Poštovani dr,
    Već nedelju dana imam probleme sa grlom. Sve je počelo sa kašljanjem ali samo uveče pre odlaska u krevet, inače ovako ništa drugo nisam primetila ni temperaturu ni ništa. Potom dr, opšte prakse konstatovao malo zapaljenje pluća i primila sam injekcije Nyripan, i rekao mi je da produžim sa ove injekcije sve dok ne ozdravim. Da li su ove injekcije dobro ili da primam nešto drugo?
    Hvala puno.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ako je dijagnoza upale pluća tačna, onda je terapija ampulama nyripana, najbaže lečeno malo čudna. To je lek iz grupa hormona kortikosteroida, i primenjuje se u cilju smirivanja upala, ali nikada potpuno samostalno. Osim toga, taj lek daje mnogo propratnih efekata, pa ga treba primenjivati samo kad je nužno i što kraće. Moguće je da je Vaš doktor sumnjao u još neko oboljenje, npr. Bronhijalnu astmu, pa je odlučio da Vam propiše taj lek. Nadam se da je Vaš zdravstveni problem do sada rešen, ali ako nije obratite se kvalifikovanom pulmologu koji će utvrditi o čemu se stvarno radi.
      prof. dr MHR, Pozdrav.