Pozdrav i poštovanje,
    U poslednjih desetak meseci, imam problema sa gubljenjem daha. Povremeno me tokom noći probudi gušenje koje me uspaniči. Takođe imam bolove na desnoj strani grudi. Tokom poslednjih desetak dana se povremeno javljaju tragovi krvi svetlocrvene boje u tragovima posle namernog kašlja. Ne kašljem mnogo ali sam imao prehladu koja se teško lečila uprkos primljenim injekcijama. Temperatura nije mogla da spadne. Posetio sam pulmologa i urađen mi je rengenski snimak grudnog koša, spirometrija, analize krvi, test sa bronhodilatatorom, saturacija krvi, alergo test, poseta kardiologu. Pulmolog mi je rekao da je sve u redu i da joj nije jasno odakle svi ovi simptomi. Svi nalazi govore da sam dobrog zdravstvenog stanja. Inače, imam 32 godine, pušač. Jako se brinem. Molim za pomoć.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Malo je verovatno da postoji neko ozbiljno oboljenje pluća, a da je pulmolog napravio previd i nije postavio dijagnozu. Dakle, vi nemate razloga da brinete. Verovatno se radilo o prolaznoj infekciji zbog koje je postojala upalna hiperemija sluzokože. Zbog toga se i javio krvavi ispljuvak. Ako je i dalje prisutna krv u ispljuvku, treba da Vas pogleda i orl specijalista, jer problem može biti i u toj regiji, i može uzrokovati probleme sa disanjem u toku noći. U svakom slučaju, pratite svoje zdravstveno stanje, pa ako uočite nadalje neki problem javite se ponovo lekaru i prestanite da pušite. Pravi je momenat!!
      prof. Dr M. Hsr. R.