Postovani, ne znam da li je prethodno pismo stiglo,ali moje pitanje je da li hronicna urtikarija moze da ima veze sa sinusitisom?Alergoloski testovi pokazuju negativne rezultate,a i mam slivanje sekreta niz grlo,pa me je alergolog uputio na ORL. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana, Hronicna urtikarija i sinusitis mogu biti povezani jer u oba slucaja imuni sistem je na neki neki nacin odgovoran sto je bolest prisutna. U slucaju sinusitisa nedovoljna imuna reakcija, au slucaju urtikarije izmenjena i prekomerna reakcija. Osim toga, prisustvo raznih mikrobioloskih agennasa u nosu i paranazalnim supljinama moze biti razlog imunizacije i alergijskog reagovanja. Verujte svom alergologu i sacekajte da dovrsi ispitivanja. Na taj nacin ce biti data odgovarajuca terapija. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic