postovani doktore ,imam sina od dve godine i cerkicu od 8 meseci ,sin mi je svakog dva tri meseca prehladjen ili kaslje ili mu neki virus inace on je i u vrticu za malu decu,cerkica mi se pre neki dan razbolela povracanje posle proliv ,doktori mi uvek kazu nije nista na pluca sve je ok virusi deca osetljiva i nemaju imuni sistem i uvek tako posle 4 pet dana prodje.Medjutim moj otac me stalno kritikuje da ja necuvam decu prehlade od zime nemaju uvek kapu na glavu i sl,nemogu vise slusati,molim za vasi savet

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Postovana, Deca ne znaju da se straju o sebi i neophodna im je nasa briga i pomoc. Ali sa tim ne treba preterivati, jer samo brigom i stalnim nadzorom ne mozemo od njih uciniti zdrave osobe. Potrebno je dati sansu mladom organizmu da se bori i izbori. Vodite racuna o higijeni, ishrani, zdravim zivotnim navikama i disciplini u zivotnim aktivnostima. Ne preterujte sa blagodetima savremenog zivota, kao sto su slatkisi, televizija, plasticne igracke i dr. Potrazite savet lekara kad god uocite da se ne mozete sami izboriti sa problemom. I pustite decu da rastu. Priroda ce sama urediti sve kako treba. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic