Poštovani dr,
    Šta znači tačno i kakvi su izgledi za dalji život sa sledećom dijagnozom carcinoma planocellulare non kerathodes invasivum bronchi. Mikroskopski nalaz/h. G: g2 i N.G. III
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 17. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ova histološka dijagnoza znači da se radi o malignom tumoru pluća načelno vrlo loše prognoze.
      međutim, kakva je prognoza zavisi od mnogo faktora (pol, starost, pacijenta, fizička kondicija, stanje drugih organa, stadijum bolesti itd.). Na raspolaganju su različite procedure lečenja, ali koje je moguće primeniti mogu odgvoriti samo ako se upoznam detaljno sa kompletnom istorijom bolesti pacijenta.
      prof. dr. M. HSR. R.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #33824

    • Hvala na odgovoru... Osoba je muškog pola, starosti 67 godina, ulatrazvuk abdomena je uredan, fizički dobro izgleda. Na konzilijumu u knez selu su napisali neoplazma malignum lobi sup. Lat. Dex, a odluka lečenje započeti aplikacijom CHT po rezimu g+p.