Poštovani doktore,
    Koristim Seratide diskus 50/250, i imam utisak kao da se gojim. Da li inhalator ima veze sa gojenjem?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Primena kortikosteroida može imati brojna neželjena dejstva, od kojih je i povećanje apetita, zadržavanje vode u organizmu i povećanje telesne težine. Međutim, inhalacioni kortikosteroidi su lekovi koji se vrlo malo resorbuju u krv, i samim tim retko dovode do ove pojave. Proveravajte precizno kretanje telesne mase. Moguće je da vi samo imate privid, zbog osećaja nadutosti usled retencije vode i elktrolita. Ukoliko uistinu povećavate telesnu masu, morate porazgovarati sa svojim doktorom, da bi se otkrio pravi razlog (lek, promena navika u ishrani, manja aktivnost, malo kretanja i sl.).
      prof. Dr m. Hsr. R.