Postovani doktore imam 26 godina i vec oko 2 godine imam povremeno problema sa iritirajucim suvim kasljem koji se javlja s vremena na vreme. Pre oko 2 godine bio sam bolestan i pod temperaturom sam isao na posao da radim, tada sam imao i bolove u grudima lokalizovan iza grudne kosti. Isao sam kod lekara ali on kaze da se na plucima necuje nikakav sum pa me iz tog razloga nije slao da ista snimim. Nemam problema sa zadihavanjem ali me povremeno muci gore navedeni bol propracen kasljem. Imam takodje probleme sa krajnicima koje cu uskoro ici da izvadim. Molim Vas recite mi da li imam razlog za brigu.

    Odgovoreno: 21. 02. 2008.
    • Postovani, Kasalj je simptom mnogih plucnih bolesti, pa je tesko utvrditi, samo na osnovu onoga sto ste rekli o cemu se radi. Pretpostavljam da upala pluca od pre dve godine nije ostavila posledice koje sada uzrokuju Vase tegobe. Vrlo cesto kasalj je simptom takozvane "kasalj varijante astme" koja nije prepoznata. Zbog toga sto suv kasalj moze znaciti i pocetak nekih infektivnih ili hronicnih plucnih bolesti, predlazem da se javite na pregled kod pulmologa koji ce obaviti potrebne testove i reci Vam da li imate razloga za zabrinutost! Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic