Postovani doktore! Molim vas da mi objasnite sta znaci sledeca dijagnoza:Dg. Pneumonia parachialris pulm.l.sin. Nehomogena infiltracija veličine dlana sa manjim ulceracijama parahilarno levo.Unapred Hvala

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Postovana, Dijagnoza koju ste naveli je radioloska dijagnoza koja je postavljena ocitavanjem rentgenskog snimka pluca. To znaci da postoji upala pluca sa leve strane u sredisnjem delu pluca oko mesta gde u pluce ulaze krvni sudovi i bronhije. U opisu snimka stoji da postoje i manje ulceracije, sto znaci da su prisutni znaci manjih supljina. To nastaje kada je upala izuzetno jaka, ili su moguce te supljine prisutne od ranije. Vrlo je vazno da shvatite da radioloska dijagnoza nije isto sto i konacna klinicka dijagnoza i da je potrebno kompletno sagledavanje pacijenta. Srdacan pozdrav! Doc. dr sc. Milan Rancic