Poštovani,!
    Na ovom sajtu sam našla neke odgovore, ali me zanima još par stvari. Naime, sa 8 godina sam operisana od srčane mane duktus, na klinici za majku i djete u Beogradu, uspješno, ali se ubrzo nakon toga pojavio deformitet na grudnom košu, tzv. lijevkaste grudi. Tada doktori nisu predlagali operaciju kao krajnje rešenje, već vježbe disanja i plivanje, neki rezultati posebno nisu bili uočljivi. Sada imam 26 god. rodila sam dvoje djece i upravo prestala da dojim svoju jednogodišnju bebu, pa me interesuje da li je moguće uraditi operaciju, da li je kasno? Osim estetskih razloga, postoji i smanjen kapacitet pluća koji otežava bavljenje nikim fizičkim aktivnostima jer pri umoru osjećam blagi bol u predjelu gdje kost ima najveće udubljenje. Molim vas da me uputite gdje da potražim adekvatnu i stručnu pomoć.
    Unaprijed hvala na odgovoru.
    S poštovanjem, Jelena iz Crne Gore!

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      U vezi sa vašim problemom najbolje je da se posavetujete sa grudnim hirurgom. Predlažem da se obratite institutu za plućne bolesti i tuberkulozu kliničkog centra srbije - Beograd, ili institutu za plućne bolesti vojvodine u sremskoj kamenici. Nadležni hirurg će vas kompletno upititi u problematiku takve intervencije. Pri tome biće vrlo važno mišljenje pulmologa koji treba da da svoj sud o funkciji pluća i proceni eventualni popravak i komplikacije.
      Prof. dr. MHR. Pozdrav