Poštovani,
    Dobar dan ja jsam Miloš Čerović imam za Vas pitanje: ja imam bronhijalnu astmu i od lekova koristim Singular 10mg, uveče Alvesko 160 dva udaha ujutru, i Simbikort 160+4, 5.2 na ujutru i uveče. Interesuje me koji oblik bronhijalne astme imam?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Samo na osnovu terapije koju uzimate ne mogu vam reći o kom obliku astme je reč. Primenjeni su osnovni lekovi za lečenje ove bolesti (bronhodilatatori, kortikosteroidi, kao i antagonist leuktriena) u srednje visokoj dozi, te indirektno naslućujem da se ne radi o baš lakoj astmi, ali da nije u pitanju ni teži oblik. Klasifikacija bolesti se vrši na osnovu kompletne istorije bolesti i rezultata laboratroijskih i funkcionalnih ispitivanja pluća.
      Prof. dr MHR. Pozdrav