Poštovani,
    Poslednja dva tri dana osjećam vrlo jake bolove u gornjem dijelu leđa i to preko cijelog gornjeg dijela, tačnije preko rebara. Napominjem da sam asmatičar, ali sad nemam nekih jačih simptoma astme, sem pojačanog kašlja i pojačanog šlajma. Na vašem odgovoru unaprijed se zahvaljujem.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Zbog mog odsustva odgovor značajno kasni, pa pretpostavljam da je vaš zdravstveni problem već prošlost. Ako nije, potrebno je da se javite pulmologu i da uradite bar rtg snimak pluća. Nije retkost da kod asmatičara dođe do pucanja plućne maramice. Bolovi mogu biti i posledica naprezanja muskulature grudnog koša pri produženoj opstrukciji disajnih puteva. Nije retkost da je razlog bolovima i upala pluća ili pleure, ili plućna tromboembolija. Zbog toga je najsigurnije da Vas pregleda kvalifikovani pulmolog.
      Prof. dr MHR. Pozdrav.