Poštovani!
    Preležao sam tešku upalu pluća u Decembru 2008 god. Posle toga sam obavio nekoliko kontrola koje su pokazale odlične rezultate lečenja. Ali sada osećam jak bol u predelu leve strane grudnog koša i imam osećaj žarenja kože, odnosno koža mi je jako zategnuta. A bol koji osećam u predelu grudnog koša se javlja uglavnom pri fizičkim naporima. Sedimentacija mi je 3/7, neurolog i internista nisu pronašli ništa. Molim za Vaše stručno mišljenje.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Pretostavljam da bol koji osećate nema veze sa prethodnom upalom pluća. Ipak, nije nemoguće, da se radilo o uzročniku koji pokazuje tropizam prema plućnom i nervnom tkivu. Kao posledica takvih infekcija mogu se javiti i neuralgični bolovi na koje liči i vaš bol. Bol može da potiče i od pleuralnih athezija koje zaostaju posle upala pluća. Ipak, hrabri to, da su du dva lekara specijalista pronašli normalan nalaz i da su u redu rezultati laboratorijskih analiza. Treba pokušati nekoliko dana primenom tbl. Brufen u dozi 3 puta 400 mg, uz obaveznu zaštitu tabletom ranisana /1 tableta dnevno). Ukoliko i to ne pomogne, treba obnoviti pregled kod pulmologa i, možda fizijatra.
      Prof. dr. MHR Pozdrav