Imam 23god.prosle god u maju sam operisala slepo crevo u NS.od oktobra do danas imam jake bolove sa desne strane stomaka,sa pojavom jako ucestalih gasova,grceva i nadimanja! krvna sl.je u redu,ginekoloski pregled i ultra zvuk uredni,ultra z abdomena:zucna kesa presavijena,ostalo bo. uradila sam i kolonoskopiju:sluzokoza uredu,bauhinijeva valvula manja,a sigma je visestruko presavijena! nista nisam dobila od terapije,a bolovi su toliki da me ometaju u normalnim stvarima koje sam do sada obavljala. molim vas,da li mi mozete reci o cemu se radi i kome da se obratim??? da jos dodam:uradjena mi je i GASTROSKOPIJA,nalaz:zeludac uredne peristaltike,difuzne,umerene gastritisne promene u vidu eritema sluznice.pilorus i duodenum:bulbus je pravilan,lako hiperemicne sluznice.Descenentni duodenum - laka hiperemija sluznice. DG GASTRITIS CHR. ERYTHEMATOSA, DUODENITIS CHR. cekam i rezultate biopsije creva za 2ned. mozete mi reci o cemu se radi,posto mi lekar nista nije rekao u vezi ovoga,ne znam sta je u pitanju. sem sto mi je dao CONTROLOC 1x1ujutru! hvala unapred...p.s. da li je stanje alarmantno???

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Postovana, Nisam shvatio da li VAm je u toku kolonoskopije apratom sagledan i zavrsni deo tankog creva. Ukoliko nije dolazi u obzir da se uradi rtg snimak tankih creva barijumom da bi se iskljucila Kronova bolest. Ukoliko ste nesto propustili da napisete od onoga sto sam pomenuo javite mi. pozdrav