Postovani Dr Rancicu, Mojoj majci je dijagnostikovan skvamozni karcinom pluca pre 7 meseci (dve kaverozne formacije u desnom plucnom krilu, kao i zahvaceni medijastinalni limfni cvorovi - uradjena medijastinoskopija). Primila je hemoterapiju na klinici u Knez Selu, radioterapija nije ni predlozena (za sada). Od simptoma je najizrazeniji bol u levom ramenu i levoj ruci, sto upucuje na Pancoast-ov sindrom. Analgetici (Diklofenak Duo, ...) cesto ne umanjuju bol, pa bih Vas zamolio za misljenje koju terapiju protiv bolovo primeniti ? Pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Postovani, Izvinjavam se zbog kasnjenja mog odgovora sto je usledilo zbog mog godisnjeg odmora, kada nisam na sajtu. Vrlo ste precizno i slikovito opisali bolest majke tako da mogu pretpostaviti da se stavrno radi o Pancoast-ovom sindromu. U tim slucajevima javljau se neuralgicni bolovi koji su cesto vrlo teski za tretman. Preporucujem da se javite onkoloskoj ambulanti, cetvrtkom od 8 h, kako bi Vasa majka dobila preopruku za ispravnu terapiju. Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc.Milan Rancic