Postovani Dr. Rancic, Na osnovi rentgentskog snimka, po izvestaju radiologa dijagnocizirana mi je Bronshopneumonia,tacnije na dijagnozi u delu #nasao sam da boluje od# pise:j18 0 Bronchopneumonia non.spec, dok u delu nalaz i misljenje pise:Bronchopneumonia lat.dex.paracard Inace u zadnjih skoro pola godine imala sam blagi kasalj koji je intenziviran poslednjih mesec dana. Dobila sam kao terapiju 20 injekcija penicilinam koje dobijam u 10 dana. Obzirom da nista ne znam o ovoj bolesti molim Vas za misljenje i savet. Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    •  Postovana, Zbog mog odmora, kada nisam dostupan na sajtu, moj odgovor znacajno kasni. Izvinjavam se zbog toga, i ako sam jos uvek aktuelan onda da Vam odgovorim: Bolest koju navodite je upala pluca dijagnostikovana retgenski. Niste mi naveli kompletnu klinicku sliku , tako da Vam ne mogu potvrditi da li to stvarno i bila upala pluca. Nadam se da je do sada ovaj problem resen, ali imajte u vidu da i neke druge bolesti imaju retgensku sliku bronhopneumonije. Dakle potreban je dalju nadzor pulmologa! Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic