Nisam previse obavestena o ovoj bolesti,ali me zanima da li je moguce da  se osoba potpuno izleci od ove bolesti?

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovana, Bronhijalna astma je vrlo cesta i vrlo komplikovana bolest. Neki medicinski eksperti kazu da postoji onoliko oblika bronhijalne astme koliko i pacijenata, i da svaki pacijent ima "svoju" astmu. Bolest je hronicna, pa po strogoj definiciji ona postoji citavog zivota. Medjutim, danas je toliko metoda i novih lekova, da se i najtezi oblici mogu staviti pod kontrolu, te ona ni u cemu ne sputava coveka. Postoje olimpijski sampioni koji boluju od astme, a da ih to nije onemogucilo da budu najbolji na svetu. Dakle odgovor je: osoba moze uspesno da kontrolise bolest! Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic