Poshtovani Dr.Imam bolove u torekalnom delu kicme,i u predelu grudnog kosha.Ti bolovi se cesto javljaju ujutru pre ustajanja. Pushac sam vec 15 godina. Kada se zakashljem nemam bola,a ako kinem osetim bol- ne tako jak.To me zabrinjava i plashim se da nemam neki ozbiljan problem sa plucima.Imam 35 godina,zdravstveni radnik.Veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovani, Tesko je dati odgovor koji bi bi tacan samo na osnovu podataka koje ste naveli. Predlazem da obavite snimak pluca, torakalnog dela kicme, laboratorijske analize i da se javite pulmologu koji vrlo brzo ustanoviti da li ima razloga za brigu. Obzirom da bolove imate samo izjutra pretpostavljam da se radi o smetnjama lokomotornog sistema. Ali nije na odmet napraviti i kompletnu kontrolu. Nekad nas telo zove i upozorava na vreme, zasto se posle kajati. Dakle, Vama kao zdravstvenom radniku nije tesko da izvrsite preglede. Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic