Postovanje  U poslednjih mozda godinu dana javlja mi se nadrazaj narocito ujutru.Znaci bukvalno imam napade iskasljavnja i izbacivanja sluzi koja je bele boje  nije zuta.Prestao sm da pusim pre 6 meseci ali opet je isto.

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovani, Jutarna toaleta bronhija je normalna pojava. Iako ste prestali da pusite, nije ukonjen efekat koji je na Vase bronhijalne zlezde ucinilo pusenje. One su hipertroficne i produkuju sluz u vecoj kolicini. Uzimajte dosta tecnosti, povremeno u senasam od 10 dana gran Fluimucil 3 x 200 mg i obratite se pulmologu koji ce utvrditi da li ste vec dobili hronicnu opstruktivnu bolest pluca ili su samo prolazne posledice pusenja. Sradacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic