Postovani Dr. Rancicu, pre godinu dana mi je ustanovljena upala sinusa,i od tada sam na terapiji antibioticima i kapima,ali do dana danasnjeg oni nemaju nikakvog efekta.Meni je sve gore i u nemogucnosti sam za bilo kakav rad.Pogled mi se zamracuje i tezak je,osecam tup bol u predelu cela itd. Reci ti mi sta da radim??? Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovani, Upla sinusa je najcesce bezopasna bolest, ali dosadna, otporna na lecenje i vrlo dosadna u svakodnevnom zivotu. Potrebno Vam je mnogo upornosti za lecenje i kontrolne preglede: Uraditi bris nosa i grla Alergoloske probe Laboratorijske analize Ispitivanje plucne funkcije Morate uzimati dosta tecnosti, inhalirati 2 x dnevno bar 3 meseca cajeve( beli slez ili bosiljak), primenjivati neki inhalacioni kortikosteroid (Flixonase, Nasonex) i povremeno samo spray dekongestiva(Olynth). Antibiotike koristiti samo kod infekcija. Ukoliko ove mere ne pomognu i posle 6 meseci do godinu dana morate se posavetovati sa specijalistom ORL oko operacije. Upamtite: ako pusite, zaboravite cigarete! Boravak na moru pogodno deluje na obolele sinise. Dakle, procedura lecenja je komplikovana, a prvi rezultati nisu impresivni i dolaze samo posle perioda znacajne upornosti! Srecno! Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic