Moj sin ima 1,5 god. Do septembra 2007 je imao par prehlada (sinacilin, eritromicin, panklav...). Septembra 2007 je dobio prvi bronhitis (hemomicin), pa novembra drugi (pancef, urbazon, inhalacije), a januara 2008 upalu pluca zbog koje smo morali biti u bolnici 1 dan (longacef, aminofilin, urbazon, infuzija, inhalacije...). Cini mi se da se njegovo stanje vremenom pogorsava. Sta sve mogu uciniti da popravim njegovo zdravstveno stanje? Da li bi boravak u Soko Banji pomogao i na koje vreme?

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    • Postovana, Vas sin je jos mali i nije u potpunosti formirana kompletna imunoloska odbrana respiratornog sistema. Potreban je stalni nadzor lekara specijaliste pedijatra-pulmologa, pravilna ishrana, dosta vitamina i kontrolisana primena antibiotika. Nekada vrlo povoljno deluje i boravak na planini, odnosno u mestima sa visom nadmorskom visinom ili boravak na moru. Vrlo je vazno da lekar prepozna da li se radi samo o infekcijama ili je u pitanju decja bronhijalna astma sto zahteva primenu i bronhodilatatora. Imajte u vidu da mladi organizam mora da se sam izbori sa agensima iz okoline,a lekar i roditelji treba da potpomognu ovaj proces. Srdacan pozdrav! Doc. Dr sc. Milan Rancic