Postovani doktore, nadam se da cete mi pomoci vasim savetom, jer duze vreme (1 god pa cak i vise) bolujem od hronicnog sinusitisa.Napravio sam snimak sinusa i sinusne supljine su mi prosirene.Cim izadjem napolje odmah pocinje da mi curi nos i sto je najgore grlo mi je non stop crveno i nateceno je, sto je doktor za ORL rekao da mi se iz nosa stalno sekret sliva niz grlo.U jutarnjim casovima osecam stalno neku knedlu u grlu koju ne mogu da izbacim.Trenutno sam po terapijom i pijem Presing 10 dana i za 5 dana idem na kontrolu.Ali meni nista nije bolje!I dalje mi curi nos. Sta Vi predlazete?Na koji nacin da izlecim ovaj hronicni sinusitis?Da li da uzimam cajeve (uzimam ih).Jos neki savet? Srdacno Vas pozdravljam i nadam se da cete mi pomoci! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 02. 2008.
    •  Postovani, Problem koji imate sa sinusima je cesta bolest, nije ozbiljna, ali je uporna i teska za lecenje. Potrebno je da najpre obavite jos dodatnih ispitivanja: Alergoloske probe Pregled brisa grla i nosa Laboratorijske analize Ispitivanje plucne funkcije. Nakon toga je potreno promeniti navike: Obavezno je Ne pusiti, Uzimati dosta tecnosti, Inhalacije 2 x dnevno (caj od belog sleza, bosiljak) Inhalacija dekongestiva (kapi Olynth kratko do 5 dana) Inhalacija spray Nasonex ( po savetu doktora) Primena antibiotika. Vasoj bolesti pogoduje toplo vreme i boravak na moru. Zapamtite, u sprovodjenju terapije morate biti vrlo uporni. Budite spremni da duze vreme koristite terapiju, pa tek onda da uocite male znake poboljsanja. Srecno! Doc. Dr Milan Rancic