Poštovani doktore,
    imam 28 g. i nadam se mali problem. Pored borbe sa anaksioznošću, i raznim simptomima koji me muče, pre godinu i po dana pored ustanovljenog virusnog hašimotoa ustanovljena je i želudacna kila sa gornje leve strana. U zadnje vreme vrlo često imam probadanja iza (na) grudnoj kosti (sa obe, ali češće sa desne strane). Prisutna je i sluz koju ne mogu da izbacim, osećaj da je ne perestalno u grlu, osećaj da ne mogu uvek da progutam kao i (ne znam kako bih drugačije opisala) osećaj da zaigra mišić (kao leptir) u grlu, vrlo je neprijatno. Takođe, uvek kada jedem već posle par zalogaja ne mogu da udahnem punim plućima, imam nedostatak vazduha. Dešava se i da osetim ukus krvi u grlu, ali ispljuvak nije potpuno krvav (to se desilo jednom ili dva puta). Molim vas posavetujte me šta da radim i šta se zapravo dešava? Ja sve obično povežem sa anaksioznošću, strahovima i simptomima koji me skoro svakodnevno prate (nemir, nedostatak vazduha, pritisak u nosu, glavi, drhtanje.)
    S pošovanjem i najlepše hvala.

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovana,
      uzrok vaših tegoba može biti želudačna kila. Prodor organa trbušne duplje u grudni koš može uzrokovati razne tegobe, a to je kod vas još potencirano psihičkim statusom anksioznosti i neuroze. Jedite po malo, više puta dnevno, izbegavajte jako masnu, ljutu i začinjenu hranu i posle obroka nemojte ležati već obavezno prošetajte. Da bi se utvrdilo kakav je status pluća i da li postoji neko oštećenje plućne funkcije potreban je pregled pulmologa. On će naložiti eventualna snimanja i dopunske preglede. Iako nisu beznačajne, vaše tegobe nisu opasne i verovatno se mogu prevazići ako ste disciplinovani. Ipak je potrebno da ste pod kontrolom lekara.