Poštovani,
    Žena od 73 godine je snimala pluća jer ima po mišljenu lekara opšte prakse upalu pluća, juče je uzet snimak. Molim Vas da mi napišete šta je to što je navedeno u nalazu: bronhoph lat sin incip cor aoriticum vikend je a ona je uznemirena sa temperaturom i bolom u grudima.
    Unapred hvala, Ava.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Radiološke dijagnoze znače: početna upala pluća u desnom plućnom krilu i proširenje srčane senke po tipu aortne srčane mane. Nezahvalno je davati komentar, ali nekada radiološki nalaz nije dovoljno senzitivan za utvrđivanje da li postoji upala pluća. A što se tiče promena u srčanoj senci to može biti normalan i uobičajen nalaz za ženu staru 73 godine.
      Prof. Dr mhr