Poštovani,
    Imam problem sa plućima i traje već nekoliko nedelja, izražava se tako što osećam bol slabog i kratkog intenziteta u desnom predelu grudi, nisam strastveni pušač, bavim se sportom, ne pljujem krv niti imam bilo kakve vidljive promene u sebi ni na sebi. Muči me to što nemam vremena da odem kod lekara a i kad odem dešava se strahovita gužva. Ima li mesta panici?
    Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Bol je uvek signal i upozorenje da se negde dešava neka promena u strukturi tkiva ili izmena uobičajene funkcije. Daleko od toga da je svaki bol najava ozbiljnog oboljenja. Bol koji osećate ne mora biti plućnog porekla, utoliko pre jer nije praćen drugim simptomima. Ukoliko se nastavi, ipak je pametno da nađete vremena za posetu lekaru. Tek toliko da vas ne izjeda sumnja.
      Prof. Dr mhr