1. Infiltratio pulmonum bill - značenje

    Pitanje broj: #28684

    Poštovani,
    Mom ocu je rađen rentgen pluća i doktor ga je uputio na ct grudnog koša. Na uputi je dijagnoza dg. obs. Infiltratio pulm. 1. Dex. D38. Šta znači ova dijagnoza i kako se leči?
    Zahvaljujem.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.

Komentari na pitanje: #28684

    • Mozete mi molim vas objasnit šta znači infiltratorio hilli lat sin?

    • Dijagnoza i prethodno onkološko liječenje pacijenta C34.1 Infiltratio pulm.lat. dex. Vsm. Mig(KT) Infiltratio art. Pulm.I. dex.

      Effusio pleeurae bill.

      C79.3 Meta cerebri multipices(KT verif.)

    • Molim vas da mi pomognete jer sam malo poremecen sto se tice diagnoze koju mi prepisao rentgenolog Infiltratio pulmonum bill. Sta znaci i koliko je to opasno ili strasno za mene.

    • Majka mi je bila na PET CT-u i dosao joj je nalaz pa me zanima jel nalaz pokazuje da je karcenogeno ili ne Evo nalaza: U laterobazalnom segmentu desnog donjeg plučnog režnja vidi se nepravilna nodozna lezija s diskretno izraženom demoplastičnom reakcijom s tek diskretno jačom akumulacijom FDG-a otvorene etiologije no s obzirom na morfološke karakteristike temeljito suspektna na primarni proliferativni proces. U desnom gornjem režnju mala FDG negativna nodozna lezija je u ovom trenu otvorene etiologije. Ukoliko se radi o primarnom proliferativnom procesu isti je T1bN0M0 proces, odnosno proces IA2 stadija, ukoliko nodozna lezija u desnom gornjem režnju nije sekundarizam, a ukoliko jest radi se o T3N0M0 procesu, odnosno procesu IIB stadija U desnoj dojci se na granici lateralnih kvadranata paramamilarno vidi velika cistična tvorba

    • Molim da mi odgovorite na pitanje.Sestri je po rtg i ct tumor pluča a po 2 bronhoskopije nije ustanovljeno.U dilemi smo hoče i treči put da rade bronhoskopiju al ona ne pristaje.Šta raditi dalje.Simtomi samo uporni kašalj,ima apetit,nemrša.Inače ima problema sa cijelom kičmom kao i taj torakalni dio dugo godina.Šta dalje.Hvala

    • Postovani Mojoj majci je postavljena dijagnoza od strane pulmologa: Infiltration interstitislis paracostallis et bas. pulm. bili in progression em. Molim Vas o čemu se radi Hvala Vam unapred Biserka Stevanovic