Poštovani,
    Bolesnik sa tbc u startu kada je analiza sputuma negativna da li može biti zarazna za ukućane? Pogotovo za malu decu?
    Hvala.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Već sam odgovorio na ovo pitanje. Dakle, ako uopšte nema bacila u sputumu, mogućnost zaraze je vrlo niska. Ipak, decu treba skloniti od produženih i bliskih kontakata, bar za vreme inicijalne faze lečenja koja traje 2 meseca. To naročito važi za decu koja nisu uredno vakcinisana.
      Prof. Dr. Mhr