Poštovani doktore,
    Hvala što ste mi odmah odgovorili na postavljeno pitanje ali pošto nisam dobro objasnio problem koji imam evo dopune. Stalno suvo kašljucanje osećaj da mi stalno neka knedla stoji u grlu i to ne mogu da iskašljem, zapušenost nosa (kao da je blokiran neznam kako da objasnim) retko curi i kada curi ta tečnost je kao voda bez boje i uvek mi je jedna strana nosa zapušena, nepušač sam, nepijem nikada i nikakav alkohol. Nemam glavobolju niti osećaj pritiska između očiju. Radim u graničnoj policiji.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Kašljucanje koje imate moguća je posledica postojanja hronične upale u nosu i paranazalnim šupljinama. Potreban je orl pregled i ispitivanja da bi se utvrdilo postoji li alergijski rinitis. Ukoliko na toj lokalizaciji nije problem, onda treba da se obaratite pulmologu za ispitivanje pluća. Jedan od mogućih razloga kašljucanja je postojanje blage bronhijalne astme. Ali to je samo pretpostavka koju treba dokazati.
      Prof. Dr mhr