Poštovani,
    Ja imam astmu od rođenja, naslednu od oca i babe, lečim se berudualom kada imam napade, a koristila sam serevente, becoforte za zaštitu, a koliko bi trebalo jedna pumpica beroduala da traje i ako se mnogo koristi da li to šteti srcu, mom ocu traje nedelju dana.
    Pozdrav i hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Koliko će trajati jedna pumpica berodula zavisi od toga koliko se često upotrebljva, a sa druge strane upotreba zavisi od potreba. Ukoliko pacijent ima tegobe u vidu gušenja može upotrebiti pumpicu i više puta na dan, preko uobičajene doze održavanja 3 do 4 puta na dan po dva udaha. Ukoliko se pumpica upotrebljava često unosi se veća doza leka usled čega se mogu ispoljiti neželjeni efekti leka. Jedan od neželjenih dejstava leka je i stimulacija kardiovaskularnog sistema, usled čega dolazi do ubrzanog srčanog rada. Zbog toga lek treba koristiti samo kada je stvarno neophodno.
      Prof. Dr MHR