Poštovani doktore,
    Odgovorili ste mi 09.04.2009. Na pitanje u vezi Bronhitisa. Međutim stvari su se iskomplikovale. Danas sam uradila bronhoskopiju i lekar je napisao sledeći izveštaj pa Vas molim za vaše mišljenje. Dg: infiltratio pulm. L. Sin. Opis: bronhoskop proširen oralno. Larinks, traheja i karina traheje b. o. Desno bronhijalno stablo b. o. Levo bronhijalno stablo: ušće bronha za gornji režanj zatvoreno ružičastom masom, ispod koje navire gnoj. Uzete bmk, braš biopsija, asppirat bronha na bk, low i citološko ispitivanje. Zaključak: endoskopski: direktni znaci ekspanzivnog procesa. Uvećani sudovi l i d okluzija l proširena karina l hiperemija l sluz l gnoj l krv l granulom l?

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Endoskopski nalaz nije normalan, ali definitivan zaključak o čemu se radi uslediće pošto bude gotov patohistološki pregled biopsija. Takav nalaz može odgovarati većem broju stanja i bolesti, pa i kad izgleda da je neka dijagnoza očigledna, demantuje je histološki pregled tkiva. Zato je razumno sačekati patološki izveštaj!
      Prof. Dr mhr