Poštovani doktore,
    Imam 61 godinu i imam proširenje levog plućnog krila u donjem delu, i uveče dobijam već 10-tak dana temperaturu 37-38. Kao mala preležala sam i zapaljenje pluća i bronhitis. Šta vi mislite?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Bolesti koje ste preležali u detinjstvu ne moraju imati nikakve veze sa sadašnjim stanjem. Nije dovoljno jasno o kakvom "proširenju" pluća govorite u pismu, a telesna temperatura koja je povišena 10 dana takođe ne mora da je porekla plućne bolesti. Potrebno je da se uradi bar lekarski pregled, laboratorijske analize i rtg snimak pluća. Nakon toga je veća verovatnoća da se dokuči razlog vaše febrilnosti i pogoršanja zdravlja.
      Prof. Dr mhr