Poštovani,
    Moj otac ima povišenu  tjelesnu temperaturu. Prije 3 god. je imao tuberkulozu pluća koja mu je zalječena, takođe  i oštećenu sluznicu želudca. Danas su svi nalazi  dobri samo mu te vrućine ne daju mira i smetaju pri disanju
    hvala.

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš otac kao bivši tuberkulozni bolesnik do kraja života je kandidat za ponovno oboljevanje od iste bolesti. Zbog toga povišena telesna temperatura treba da bude razlog da se izvrše pregledi i utvrdi da li nije slučajno tuberkuloza ponovo aktivna. U nekim slučajevima sve bude u redu, ali posle lečenja zaostaje neurovegetativna nestabilnost, koja se manifestuje između ostalog povišenom tel. temperaturom i osećajem vrućine, odnosno hladnoće. Ovaj osećaj može biti u vezi i sa nekim endokrinološkim poremećajima, pre svega sa oštećenom nadbubrežnom žlezdom, a što se javlja kod tuberkuloze. Savetujem Vam da otac bude dopunski pregledan od strane kvalifikovanog lekara za lečenje tuberkuloze.
      Prof. Dr mhr