Poštovani doktore,
     moj otac već duže vrijeme ima napade vrućine iznutra koja mu neda da diše, radio je nalaze i rekli  su mu da je anemičan. Rečeno mu  je možda od kičme. Šta bi moglo to da bude?
     Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovana,
        Najpre treba utvrditi da li u toku opisanih epizoda kod Vašeg oca stvarno dolazi do skoka telesne temperature ili je to samo subjektivni osećaj. Pregled treba usmeriti na kardiovaskularni sistem, plućnu funkciju, ali ponekad i gastroenterološka oboljenja ili bolesti žlezda sa unutrašnjim lučenjem dovode do sličnih simptoma. Kao što vidite, treba poraditi da bi se došlo do dijagnoze, a samim tim i do adekvatne terapije. Za početak treba uzeti blagi sedativ i vitamine kako bi se umirio vegetativni sistem, a potom sprovesti ispitivanja, ako s tegobe ne smire. Najbolje je da se vaš otac javi lekaru specijalisti za internu medicinu.
      prof. dr mhr