Molim vas koji su najnoviji lekovi-citostatici za karcinom pluca sada u primeni u nasim klinikama

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Poštovani, Od novijih lekova koji se mogu primenjivati u nasim (ali samo ovlašćenim) bolnicama su gemcitabin (Gemzar) za lečenje nemikroceluarnog karcinoma pluća, pemetrexed (Alimta) za lečenje malignog mezotelioma i vinorelbin (Vonorelsin). Neki od lekova koji se već koriste u svetu (erlotinib, bevacizumab) nisu još uvek registrovani za ovu indikaciju u našoj zemlji. Iapk, očekuje se da će uskoro spektar novih lekova za lečenje ove bolesti biti mnogo bogatiji, pa i kod nas Prof. dr MHR