Poštovani,
    Mojoj devojci je prilikom snimanja pluća radi dobijanja lekarskog uverenja za posao na snimku otkriveno da su joj uvećane limfne žlezde na plućima. Lekar joj je rekao da mora na pregled kod specijaliste u S. Kamenicu. Koliko je opasno ovo uvećanje? Šta je uzrok tome? Da li sa tom dijagnozom može da dobije lekarsko uverenje za posao?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Najpre treba utvrditi da li su limfne žlezde medijastinuma stvarno uvećane. Zbog toga će, najverovatnije, biti potrebno da se uradi ct pluća i medijastinuma, a potom i serija drugih pregleda i medijastinuma. Uvećanje limfnih žlezda ovog regiona može biti sasvim bezazlen nalaz, ali može biti znak i vrlo ozbiljnih oboljenja. Da li će moći da dobije lekarsko uverenje za radnu sposobnost zavisi od dijagnoze, stadijuma bolesti i kontrole bolesti pomoću terapije. Prema tome, potrebna su dopunska ispitivanja da bi se sa sigurnošću odgovorilo na sva vaša pitanja!
      Srdačan pozdrav. Prof. Dr mhr