Poštovani,
    Molim Vas da mi "pročitate" dijagnozu sa nalaza koje je moj otac radio a odnose se na to da mu je otkriven karcinom pluća. Na nalazu piše sledeće morfološki nalaz odgovara karcinomu bronha niskog stepena diferencijacije. Precizna diferencijacija između mikrocelularnog i nemikrocelularnog karcinoma nije moguća.
    Hvala unapred za svaku vrstu odgovora, zabrinuta ćerka. Zorana

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Vi ste naveli izveštaj za patohistološkog pregleda tkiva vašeg oca. Lekar koji podneo izveštaj zasigurno je utvrdio da se radi o karcinomu pluća, ali na osnovu uzorka koji je dostavljen i metodom kojom je radio, nije precizno mogao definisati patohistološki tip tumora. Za dalju terapiju, potrebno je dopunskim pregledima utvrditi tačan histološki tip, jer od toga zavise mnoge odluke u daljem lečenju. Pretopstavljam da su lekari koji leče vašeg oca već preduzeli mere u tom pravcu, ili su možda već razrešili dilemu.
      Pozdrav, Prof. Dr mhr