Poštovanje,
    Imam 55 godina a pušač sam već skoro 40 godina. Danas mi je prvi dan da ne pušim jer sam odlučio da prestanem, jer počinju da mi smetaju. Mislim na kašalj i onaj odvratni bol u grudima. Moje pitanje bi bilo Vama, da li je pametno ostaviti cigare poslije ovoliko godina na ovakav način, odjedanput? I šta mi je sada najbolje da radim. Dali da počnem sa laganom rekreacijom jer me sada strah zbog pluća i najviše srca! Šta bi bila vaša preporuka meni?
    Unaprijed hvala, Slobodan

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nema opasnosti od naglog prestanka pušenja. Beleži se samo dobit od tog čina samopoštovanja. Doneli ste jednu od najpametnijih odluka u svom životu. Bavite se sportom do granica svoje izdržljivosti, šetajte, radite, hranite se zdravo, budite umereni u svemu. Živite svoj novi život bez cigareta. Osećate se kao ponovo rođeni, jel da?
      Pozdrav, Prof. Dr mhr