Prije dva mjeseca sam preležala bakterijsku i virusnu upalu pluća i na nalazu EKG-a je pisalo sinus tachycardija. Kad sam prije mjesec dana ponovila EKG i pisalo je sinus arrhythmia. Sad prije pola sata sam osjetila bol i stezanje u grudima što je trajalo 2-3 minuta. Broj otkucaja srca je oko 65. Imam 17 godina. Interesuje li me ima li to veze sa plućima i može li biti opasno? Kome da se obratim?
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • Poštovana,
      Bol koji ste osetili može biti posledica upale pluća, ukoliko su formirane priraslice plućne maramice. To su bezazlene sekvele i osim neprijatnosti nemaju neki naročit značaj. Ono što još može biti posledica upale pluća je širenje infekcije na srčani mišić. To se retko dešava, ali nekada neki virusi dovedu i do te komplikacije. Poremećaj ritma srca koji je regoistrovan često se sreće u Vašem životnom dobu, ali ipak treba, za svaki slučaj još jednom konsultovati kardiologa.
      Prof. dr Milan Rančić